Hult Prize

Hult Prize nedir?

“Öğrencilerin Nobel Ödülü” diye de adlandırılan Hult Prize eski Amerikan başkanı Bill Clinton, EF Education First’un kurucusu Bertil Hult ve ailesi tarafından finanse edilen organizasyon, Ahmad Ashkar tarafından 2010’da kuruldu. Hult Prize her sene yapılan ve bütün sene boyunca süren, Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilirlik Kalkınma Hedeferinden birini tema edinip sene boyunca bu hedefe üniversite öğrencileri tarafından oluşturulan girişimcilik fikirleriyle çözüm arayan bir yarışmadır ve ödül olarak kazanan sosyal girişime 1 milyon Amerikan Doları bağışlar.

Neden Hult Prize?

Yarışma sosyal girişimcilik alanında yapılıyor, dünya sorunlarına çözüm bulmak en temel amacı. Kazanan takıma başlangıç sermayesi olarak bağışladığı 1 milyon Amerikan Doları ile dünyayı değiştirebilecek iş imkanı sunuyor. Kampüsün kazanan grubuna yurt dışındaki elemelere katılmak için seyahat imkanı sağlıyor. Bunların yanı sıra, katılan herkesin CV’sine ekleyebileceği, Bill Clinton’dan imzalı sertifikası oluyor. Tüm elemeleri geçip küresel finale geçenler New York’a gidiyor ve 1 milyon dolar için son kozlarını oynuyor!

Çeşitli eğitimlerle bilginize bilgi katacağınız, iş fikrinizi büyük bir destekle gerçekleştirebileceğiniz ve büyük sorunlara global çözümler üretebileceğiniz bu fırsatı kaçırmayın!