University4Society

University4Society Nedir?

Türkiye genelinde düzenlenen üniversite etkinlikleri ile Türkiye’nin her bir köşesinden girişimci ruha sahip olan üniversite öğrencilerine hayallerine ulaşmalarında eşlik eden University4Society, girişimciliğin tüm reflekslerini onlara öğretmeyi ve uygulatmayı hedefler. Girişimcilik ruhuyla yanıp tutuşan bir avuç insanın kurduğu University4Society ailesi; bugün 7 bölgede, 90’dan fazla üniversite ve 4000’den fazla girişimci öğrenciyle yoluna devam ediyor. Gerek 26 saatlik girişimcilik maratonu olan Bootcamp etkinliklerimiz gerek alanında yetkin girişimcilerle yaptığımız söyleşi şeklindeki Speak Up etkinliklerimiz ile dokunduğumuz yere etki bırakmayı hedefliyoruz. University4Society | YTÜ ekibi olarak yeni insanları tanımayı, onlara ilham olmayı çok seviyoruz!

University4Society etkinlikleri nasıl geçer?

Etkinliklerimiz 48 saatlik hekatonlar (online düzenlenirse 26 saat) şeklinde gerçekleşiyor. Ekiplerimiz bu süreçte fikirlerini ortaya atıyor, geliştiriyor, sunuma hazırlıyor ve en sonunda kurdukları startupları ile jüri karşısına çıkıyorlar. Etkinliklerimize katılım 3 ana kategoride oluyor:
İş Geliştirici, Yazılımcı ve Tasarımcı.

Başta bütün yarışmacıların tanışmalarını ve ekiplerini kurmalarını sağlıyoruz. Daha sonra alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerimiz gerçekleşiyor ve hemen sonrasında tecrübeli mentorlarımızdan fikirlerini alıyoruz.  Bu sayede yarışmacılarımızın startupları en iyi halini alıyor ve sonunda jüri karşısında sunumlarını yapıyorlar. Yani 48 saat boyunca uyumuyor, durmuyor ve sürekli startuplarımız üzerinde çalışıyoruz.  Hemen gözünüz korkmasın, eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz! Bu 48 saatin sonunda insanların yüzlerinde gördüğümüz gülümsemeler ise bizim en büyük motivasyonumuz oluyor.

University4Society Koordinatörleri

Aybars OKUR

Aybars OKUR

University4Society Koordinatörü
Ömer Faruk EKİNCİ

Ömer Faruk EKİNCİ

University4Society Eş Koordinatörü